Kvarner EXPO 2005. - 2011.
NAGRADA I PRIZNANJA



2005.
1. nagrada: Rapska torta, Pekarnica slastica Vilma
2. nagrada:Lepoglavska čipka, Štefanek
3. nagrada: Rukotvorine "Baština", Koprivnički Ivanec

POSEBNA PRIZNANJA:
1.Suveniri s lavandom, Petar Kunčević, Split
2.Rukom iscrtavana čipka na plavom staklu, Jela Vincetić, Zagreb
3.keramika s motvima maslina, Mirjani Đurđević Umag

2006.
1. nagrada: Tkalačka zadruga "Tkanica", Knin , za tradicionalnu pletenu torbicu ručne izrad
2. nagrada: Pčelarstvo Turina, Opatija, za suvenir "Medena škrinja"
3. nagrada: Atelje Fluksi", Koprivnica, za tradicionalnu preslicu
 
POSEBNA PRIZNANJA ZA OGINALNOST IZVEDBE:
1.Klub 60+, Opatija, za cvijet kamelije izrađen od svile
2.Gatalinka, Vinkovci, za etno frizure iz Slavonije
3.Udruga Ruta, Cres, za ručnu izradu proizvoda od vune
4.Dalmatino, Pirovac, za unikatne proizvode od odbačenog drva masline
4.Florart HD, Zagreb, za tacnu s voćem
5.Atelier Varga, Zlatar, za Opatijske dame (kipići od keramike)
 

2007.
1.nagrada: Štefica Kojić, Vinkovci, za tradicijski šokački jastuk
2. nagrada: "Domijenak" d.o.o., Zagreb, za tortu Croaterra - okus sretnog zajedništva
3. nagrada: "Gideon Multimedia" d.o.o., Split, za CD-ROM razglednicu
 

2008.
generalni pobjednik za sve 3-kategorije:
Tkalačka zadruga “TKANICA”, Knin za Poslovnu torbu “TKANICA”
 
prehrambena industrija:
1. nagrada: Zigante Tartufi d.o.o., Buje, za Maslac s tartufima
2. nagrada: Ugostiteljski obrt “Kali”, Medveja , za Smokvenjak
3.nagrada : Obitelj Brigljević, Velika Gorica , za Prirodne voćne rakije i likere
 
uporabni predmeti ili suveniri:
1. nagrada: “Ideja prirode”, Veliki Zaton , za luksuzan proizvod za njegu kože
2. nagrada: “Ema vez”, Bjelovar , za Bakino ogledalo s ručnikom
3. nagrada: Zlatarna “Križek” , za kolekciju zlatnog nakita MORČIĆ
 
umjetnički dekorativni suveniri:
1. nagrada: Tkalačka zadruga “TKANICA”, Knin , za Poslovnu torbu “TKANICA”
2. nagrada: MI. BO. d.o.o., Poreč , za "Mini vrt Maslina"
3. nagrada: BE CRAFT, Dubrovnik , za "Ponesi me sa sobom"
 

2011.
generalni pobjednik za sve 3-kategorije:OPG JAKOPOVIĆ - Novi Marof za paletu proizvoda"Kuća magične trave"
 
 
prehrambena industrija:
1. nagrada:OPG JAKOPOVIĆ - Novi Marof,"Kuća magične trave"
2. nagrada:OPG MATAHLIJA – Lopar/ Rab, "Škrinjica loparsko blago" proizvodi meda upakirani u škrinjicu
3.nagrada :U.O. KALI,Medveja, za novu paletu proizvoda od smokava
 
uporabni predmeti ili suveniri:
1. nagrada: STOLARSKA RADNJA SANJIN SILIĆ - Klana,za paletu unikatnih suvenira od drva suvremenog dizajna
2. nagrada:GORANSKE VUNARICE – Ravan Gora,palata ručno izrađenih proizvoda od vune
3. nagrada:R & Đ d.o.o. - Buzet,"Mirisni pozdrav iz Hrvatske"višejezična kuverta s mirisnim mediteranskim biljem,
 
umjetnički dekorativni suveniri:
1. nagrada:OBRT MORSKO BLAGO - Opatija, za kristalnu čašu sa koraljima i morčićem
2. nagrada:ČEŠLJAR ANTUN PENEZIĆ - Zagreb, za unikatni nakit i češljevi izrađeni od rogova i dijela bijele kosti
3. nagrada:UDRUGA KREATIVA - Osijek, za nakit izrađen od koštica (jestiv je)